Pasaulyje egzistuoja begalės mįslių ir paslapčių. Siautėja kažkokie nematomi, bet galingi virusai, alsuoja juodosios skylės, kažkur pranyko ozono skylė, nežinia, iš kur ateina tarakonai ir kur dingsta kojinių poros… Betrūksta mums tik tų keturių su puse milijardo mįslių, su kuriomis neišvengiamai tenka turėti reikalų, ir kartais jas netgi vesti. Padarykime galą mistifikacijoms! – išsiaiškinkime pagaliau, kas yra tos pačios baisiausios, gėdingiausios ir kruopščiausiai slepiamos moteriškos paslaptys! Kaip jas suvokti, ir ką su jomis daryti? Kai tai žinosime, moterys mums po to tik „ačiū“ pasakys. Štai taip prieis ir pasakys: „ačiū tau, brangusis, kad tu mane supranti taip gerai, kaip niekas lig šiol manęs nesugebėjo suprasti“. O Tu jai – „niekis, Meilyte! Aš juk tave myliu!”

Ir gyvenate abu ilgai ir laimingai!

 

PENKIOS DIDŽIAUSIOS MOTERŲ BAIMĖS:

 

Tai, kad ji bus bloga motina

Moterys vaikus vertina labai rimtai ir atsakingai. Moterims tai ne vien mieli padarėliai, kuriems reikia nupirkti dviratį ir išmokyti spardyti kamuolį – tai viso jos gyvenimo Projektas. Nesibaigianti atsakomybė. Moteris jaučia, kad bet kurie jos veiksmai, netgi patys menkiausi gali tiesiogiai atsiliepti ir paveikti jos atžalos likimą. Viena klaida, vienas neteisingas ledinukas – ir vietoje Nobelio premijos laureato ar olimpinio čempiono vaikelis taps alkoholiku invalido vežimėlyje. Ir teks eikvoti visą savo pensiją psichoterapeutui! Taip niekada jis ir neišmoks kinų kalbos, nepradės mėgti Briuselio kopūstų, ir jam visada skaudės pilvuką! Beje, itin keista tai, kad tokią baimę aštriai jaučia ir moterys, kurios net neturi vaikų. Ir būtent dėl tokių jausmų kyla didelė tikimybė, kad jos tų vaikų ir neturės.  Ir jei „bona fide” (t.y., tikrą, egzistuojančią) motiną dar galima įkalbėti, kad ji iš esmės nėra bloga motina („Vaikai santykinai gyvi? Jo? Ir tas rėkiantis bjaurybė taip pat? Fantastika! Nu, vadinasi, tu – gera mama!“), tai hipotetinės arba latentinės motinos paniką dėl būsimosios ateities išvaikyti yra gana sunku. Nes ji, beje, prisimena, kaip trečioje klasėje padvėsė jos jūrų kiaulytė. O jei ir jos būsimasis vaikutis prisivalgys pjuvenų ir iškris iš akvariumo?

 

Tai, kad ji pasidarys negraži

Įsivaizduok sau generolą, kurį pažemino į eilinius ir pasiuntė valyti aikštės buvusių pavaldinių akivaizdoje. Štai daugmaž taip ir jaučiasi visos gražuolės, kurios buvo gražuolėmis nuo pat lopšio, ir kurioms visą jų gyvenimą kažkas pasakojo joms apie jų akis, garbanas, kojytes, ir kurios jau nuo mažens „a priori“ žinojo, kad bet kuris vyras vien savo prigimtimi yra jos draugas, vergas ir auksinė žuvelė visomis prasmėmis. O po to – bac! Ir viskas – antpečiuose – nė vienos žvaigždutės! Ir vieną gražią dieną karietą galutinai pavirs supuvusiu moliūgu. Ir kiekviena mergina tai žino. Ir laukia. Su siaubu. Laimei, dauguma damų, susilaukusių pirmosios žilos plaukų sruogos, pirmųjų dantų karūnėlių ir pirmųjų „plius trys“ dydžių, netikėtai sau suvokia, kad gyvenimo paraštėse viskas iš esmės ne taip jau ir blogai sutvarkyta – ir yra kuo užsiimti, ir gyventi be perteklinio vyriško dėmesio yra netgi kažkaip laisviau ir paprasčiau. Bet, kol to neįvyko, baimė susenti ir sukvailėti gali netgi visai jaunoms gražuolėms įvaryti sunkią depresiją.

 

Tai, kad ji pavirs į savo mamą

Net jei jos mama- Angelina Jolie, ji visai nenori ja būti. Nes nuo vaikystės žiūrėjo į savo mamą ir matė visas jos klaidas, kvailystes ir nesąmones. Ji gali ją karštai mylėti, tačiau, ne , ji vis tiek nori būti kažkuo kita. Kur kas geresne, įdomesne, laimingesne. Ir, su amžiumi matydama savyje savo motinos įpročius ar manieras, išgirsdama mamos balso intonacijas, ir, o Dieve, pajusdama mamos skonį vyrams, bet kuri mergina puola į lengvą paniką.

 

Tai, kad jis išvis kažkuo taps

Štai šito dalyko vyrams visai nelemta suprasti. Moteriška konkretumo baimė dar laukia savų rašytojų, bet svarbu suvokti, kad ta baimė yra visai net nesusijusi su vyrais. Tu pats niekada nesuprasi, kaip moteriai tai baisu – patekti į stereotipinę formą, kuri užvaldo tave, keičia tavo vaizdą, pojūčius ir mintis. Tapti daugiavaike motina? T.y., stovėti virtuvėje su taukuotu chalatu, maišyti verdamus barščius ir klausytis per radiją skelbimų apie vaistus nuo varikozinių venų išsiplėtimo? Ne-ne-ne, verčiau jau tapti „business woman“. Tokia akiniuota puma su griežtu kostiumėliu ir plaukų kuodu – pikta, vieniša ir nepatenkinta. Ne! Verčiau jau būti netekėjusiai, laisvai, linksmai, bohemiškai, dažyti plaukus rožine spalva – ir tapti miesto pajuoka su rožinėmis garbanomis, amžinai girtą ir apsuptą kačių… Ne! Reikia būti idealia žmona ir mama, gyvenančia švariame name, turinčią du mielus vaikučius, vyrą – dorą valdininką, savo darbą pagal profesiją, bet be ažiotažo… Dieve, kaip nuobodu! Mat moterys neturi nieko prieš savo idealių likimų įsivaizdavimą, tačiau labai bijo įstrigti kažkuriame jų. Todėl jos taip ir mėgsta taip dažnai keisti šukuosenas, hobius ir gyvenimo būdą. Šiandien ji dailininkė, rytoj jau perka sodybą, tada jai prisireikia auginti ridikus, o poryt jūs jau skrendate į Goa – susipažinti su ajurvediniu dvasingumu.

 

Tai, kad Tu išeisi pas moterį, kuri yra jaunesnė už ją

Ši baimė yra paslėpta labai giliai, pačiose tolimiausiose antresolėse, tačiau ji yra visada ten. Iš esmės šita baimė labiausiai ir trukdo moterims iki galo pasitikėti vyrais. Ji žvelgia į Tave ir mato, kaip jūs kartus susikibę už rankučių einate per gyvenimą, kaip auginate nuostabius vaikučius, apgaubtus meilės ir rūpesčio, kaip esate idealioje fizinėje ir emocinėje harmonijoje… Jūs – draugai, bendražygiai ir patys artimiausi žmonės šioje planetoje. O po to Tu staiga išeini pas 20-metę padavėją, nes jos snukučio oda yra lygi ir nusėta mielomis strazdanėlėmis, ir visokie daikčiukai po jos palaidine yra stangrūs, o ne kabo subliuškę kaip du „žemaičių“ blynai… O Tavo buvusi moteris lieka viena, praradusi savo jaunystę, gyvenimą ir jėgas tokiam šlykštynei kaip Tu. Verčiau jau Tu mirtum.

 

AŠTUONI DALYKAI, KURIUOS MOTERYS MYLI IR TO NESLEPIA

 

Naminiai augalai

Vyras – medžiotojas, moteris – rinkikė ir sodininkė. Todėl pas Tave už spintos dulkėja spiningas, o pas ją ant palangės džiūsta „Maihueniopsis ovata“, liaudyje žinomas kaip „Maichujeniopsis kiaušininis“.

 

Rožinė spalva

Moterys geriau jaučia rožinius atspalvius ir laiko juos patraukliais, nes kadaise iš moteriško gebėjimo matyti iš toli sunokusius vaisius priklausė jos vaikų išgyvenimas.

 

Mažos geros dėžutės

Nes į jas galima sudėti mažus gerus daikčiukus.

 

Bateliai

Nes tai vienintelis garderobo elementas, kurį jos gali apžiūrinėti be jokio veidrodžio, su geru apžvalgos kampu ir nuolat.

 

Segtukai, gumytės, špilkos, diademos ir kitos smulkmenos plaukams

Žinoma, visa tai karūnos pakaitalas. Juk ji – princesė.

 

Ploni porcelianiniai puodeliai

Tegu kol kas karūnos vietoje jos plaukus prilaiko pigi gumytė, tačiau arbatos kokiu nors padoriu būdu gal galima pagerti?

 

Manikiūras

Nes tai pats paprasčiausias, nebrangus ir patikimas būdas pasijusti prisižiūrinčiai moteriai.

 

Putos vonioje

Moterys ir pačios žino, kad tos putos nieko ypatingai neišplauna. Tačiau dėl savo jautrios odos jos jaučia realų malonumą nuo kontakto su tais mažais burbuliukais.

 

SEPTYNI DALYKAI, KURIUOS MOTERYS MĖGSTA, BET TAI SLEPIA

 

Vilkėti namuose senus chalatus ir treningus

Bet juk Tu, savaime suprantama, visada manei, kad jos, būdamos namuose, taip pat vilki tik peniuarus, prisegamas kojines ir seksualius apatinius.

 

Didelius penius

Taip, sako jos, dydis neturi reikšmės, nes, girdi, svarbiausia – jausmas ir aukštas meistriškumas lovoje. Tačiau didelis penis intriguoja visas ir visada.

 

Nešvankius anekdotus

Ne pirmojo pasimatymo metu, žinoma. Ir, žinoma, tik išties juokingus.

 

Valgį

Daug valgio. Ir kad būtų valgomas rankomis tiesiai iš lėkštės, be jokios frikasė skirtos šakutės. Bet tik išdidžioje vienatvėje.

 

Verkti

Ašaros suteikia puikią emocinę iškrovą, po kurios jaučiamas jėgų antplūdis ir gyvenimo džiaugsmo pliūpsnis. Bet verčiau jau verkti iš įvykių televizoriaus ekrane nei savo tikrame gyvenime.

 

Uostyti Tavo marškinėlius po sporto

Jos išties tai daro! Ir ne tik tam, kad įsitikintų, ar reikia tą skudurą mesti į nešvarių skalbinių krepšį, bet ir tam, kad pajustų Tau simpatiją ir patvirtintų sau, kad Tave į krepšį dar anksti mesti.

 

Spręsti ginčus ne žodžiais, bet kumščiais

Jai, kaip ir Tau taip pat kartais norisi kam nors įpisti iš kojytės į „jebalniką“. Nuoširdžiai ir su apetitu. Tiesiog merginos tokį norą geriau slepia.

 

PENKIOS PRIEŽASTYS, KODĖL MERGINOS TIEK DAUG KALBA

 

Ji turi daugiau praktikos, nes anksčiau pradėjo

Mergaitės pradeda kalbėti visu pusmečiu anksčiau nei berniukai.

 

Joje siaučia estrogenai

Emocinį susijaudinimą, kurį sukelia hormonų audros, galima sumažinti energinga kalba. Ir jei šiandien mergina nesugeba patylėti nė minutės – tikėtina, kad ji yra savo mėnesinių ciklo viduryje.

 

Ji turi vaikelį

Kūdikio gebėjimas lelekuoti yra tiesiogiai susijęs su jo motinos gebėjimu pasakyti „uti uti“ milijoną kartų per minutę. Suaugusiam vyrui visus tuos „uti uti“ klausyti yra nemalonu, o kūdikiui – svarbiausia lingvistinė praktika. Ir labai gerai, jei motiniški instinktai verčia ją tiek daug kalbėti.

 

Garsinė komunikacija moterims svarbesnė nei vyrams

Vyrai hierarchijoje užimdavo aukštesnes pozicijas dėl savo jėgos, greičio, drąsos ir lyderio savybių. Moterys – palaikydamos maksimaliai draugiškus santykius su visais savo socialinės grupės nariais.

 

Jai patinka jos balsas ir tariami žodžiai

Kalbinės treniruotės suteikia jai malonumą. Juk vyrui atletui patinka stebėti savo idealiai dirbančius raumenis sporto salės veidrodyje? Taip ir moteriai patinka gražiai ir emocingai kalbėti, ir kalbėti, kalbėti, kalbėti…

 

SEPTYNI DALYKAI, KURIŲ MOTERYS NEMĖGSTA, BET TAI SLEPIA

 

Svetimus vaikus

9 iš 10 skundų dėl triukšmingo vaikų elgesio lėktuvuose, viešbučiuose, restoranuose ir t.t. paduoda moterys. Juoba kad moteriai yra sunkiau naujoje šeimoje priimti vyro vaiką, nei vyrui – jos vaiką.

Gražų moterišką kūną

Lesbietės, žinoma, kitaip į tai žiūri, tačiau moterys, kad ir ką bekalbėtų apie „aukštąją erotiką“, yra gana abejingos kitoms krūtims ir talijoms. Tai puikiai matosi prie komentarų po erotiškais vaizdais socialiniuose tinkluose: vyriškų komentarų ten visada būna nepalyginamai daugiau, o moteriški dažniausiai susiveda į tai, kad „graži mergina, tik gaila, kad kojos kreivokos“.

 

Laukinę gamtą

Laukinėje gamtoje veisiasi uodai, skruzdėlės ir varnalėšos, po ją nepatogu vaikščioti, joje į plaukus prisivelia šapelių, lapų ir kurmių. Tiesa, jei po gamtos (neilgos) galima grįžti į viešbutį (penkių žvaigždučių) ir įgriūti pasilepinti į džakuzi, tada gamta taip pat turi teisę egzistuoti. Tačiau tokie terminai, kaip „palapinė“, „katiliukas“, ir „išgyvenimo praktika“ damas tik liūdina.

 

Sportą

Moterys gauna kur kas mažiau endorfinų nuo energingos raumenų apkrovos, todėl laimės ir malonumo antplūdžiai sporto salėse joms yra praktiškai nepažįstami. Jos ateina ten kentėti ir įveikti savęs. O gauti laimės ir malonumo jos eina į SPA. Blogiausi atveju, į jogą.

 

Tiesos

Žinoma, melas griauna santykius. Tačiau lėtai. Greičiau juos sugriaus Tavo kvailas prisipažinimas, kad patvarkei tą pačią padavėją, pas kurią ir ruošiesi išeiti. Arba – tai, ką Tu iš tikrųjų galvoji apie tai, ar jai tinka ta suknelė ir kaip puikiai ji sublogo. Pernelyg teisuoliški vyrai ilgai negyvena.

 

Kai jai dovanoji tik gėles

Gėlės – tai ne dovana. Tai malonus priedas prie dovanos. Vienišas bukietas gimimo dienos proga ar tipo Kovo 8-ąją nesukels jai malonumo bangos.

 

Jautrių, empatiškų, pažeidžiamų vyrų, neslepiančių savo jausmų

Tu manai, kad tik Tu jautiesi nepatogiai šalia verkiančios moters? Vyriška isterija su raudomis, kad ir ką moterys besakytų, iš tikrųjų sukelia joms irgi atsakančias lomkes. Taip, ji susisprotės Tau verkiančiam įpilti žalios arbatos į pialą ir paduos „Eskimo“ ledų, tačiau, ne, pernelyg dažnų Tavo emocinių protrūkių net ji nėra pajėgi atlaikyti, o išvis tokiems pažliumbimams yra jos draugės. O iš Tavęs ji, beje, laukia, šaltakraujiškumo ir savitvardos.

 

TAIGI, KO JI IŠ TIKRŲJŲ IŠ TAVĘS NORI?

 

Ji sako: ROMANTIKOS – žvakės, žvilgsniai su užlaikymu, lėti šokiai, švelnūs bučiniai ir komplimentai – visa tai gali priversti moterį pamesti galvą ir paskęsti Tavo glėbyje. Bet jeigu ji iš Tavo glėbio pakyla su mintimis, tipo, „eee, nu, daleiskim“, tai ta romantikos dozė prieš tai, ką aš iš mandagumo pavadinsiu „seksu“, tik pablogins situaciją.

Nes iš tikrųjų ji nori: SEKSO. Romantika – tai prezentacija to, ką Tu jai gali pasiūlyti ateityje. Uvertiūra prieš operą. Vien romantikos merginai, tegu ir pačiai naiviausiai pasaulyje, nepakanka – ji laukia, kad lovoje Tu būsi toks pat aistringas, jautrus ir patyręs. Ar ne apie šiuos jausmus Tu nebyliai užsiminei, kai įsikandęs rožę šokai tango?

Ji sako: NUOTYKIŲ – kad baltosios burės plazdėtų Jums virš galvų, o Tu toks su špaga ir švariu apsiaustu imi abordažu visus praplaukiančius laivus kaip koks somalietis piratas, po to ant jūsų metasi tigrai, o Tu jiems šlepete per snukius – šnai! Žinoma, pasvajoti galima. Ir kartais nuotykiai – išties šaunu. Atsimeni, kaip jūs tada per lietų su vienomis pižamomis bėgote į kebabinę? Tai buvo smagu, ar ne?

Iš tikrųjų ji sako: PATIKIMUMO. Ryškus, kupinas įvykių gyvenimas, žinoma, gerai. Su sąlyga, kad tie įvykiai nebus pavojingi gyvybei, nekels žalos kūnui ir dvasiai, ekonomiški ir laminato nebraižys. Ir vyras, kuris nesupranta, kad į namus neverta atjoti žirgu, tempiant lasą su areštuotais niekdariais, arba nuleidžia visą mėnesinį šeimos biudžetą, pastatęs ant „zero“ arba staiga išskrenda gelbėti pasaulio, vietoje to, kad nuvestų savo vaiką į kalėdinį rytmetį, moters akyse greitai tampa pačiu kvailiausiu ir nepatikimiausiu padaru pasaulyje.

Ji sako: PAGARBOS – kai vyras išties gerbia kitą asmenį, jis niekada, jokiomis aplinkybėmis nelįs prie savo pagarbos objekto su savo patarimais ir pagalba, nerodys savo užuojautos. Pas vyrus pagarba – tai galios, lygiavertiškumo arba pranašumo pripažinimas. Ir didelė arba labai didelė distancija. Nė vienai gyvai moteriai nepatiks, jei jos partneris ją iš tikrųjų taip gerbtų.

Iš tikrųjų ji nori SUPRATINGUMO. Jei Tu turėtum bent kiek proto ir suprastum, kaip jai yra sunku su viskuo tvarkytis, nešioti sunkius krepšius, gąsdinti barsukus, tai pultum jai į pagalbą greičiau nei Čipas ir Deilas. Ir kalbėtum jai, kokia ji nelaiminga, bet vis dėlto „maladiec“ ir didvyrė, ir Tu tuoj jai pataisysi kavos, ir atneši tą kavą jai, ir paglostysi jos galvelę.

Ji sako RŪPESČIO – nes rūpestis – tai kontrolė. „Kur tu buvai, brangioji? Ką veikei? Ir kodėl tu ten buvai ir tai darei? Kitą kartą pagalvok ir klausyk manęs!” Tačiau tikrovėje moterims to mūsų rūesčio nereikia, ir jos nuo jo tik žvėrėja.

Nes jos labiausiai nori: LAISVĖS. Jai bus malonu, jei Tu pasitiksi jos taksi po vakarėlio su draugėmis. Bet su sąlyga, jei jai nereikės gauti Tavo leidimo eiti į tą vakarėlį. Tavo rūpestingumas turi pasibaigti lygiai ten, kur prasideda jos kaip laisvo žmogaus teisė pasirūpinti savimi ir spręsti, ko ji nori. Nu gerai, po to galėsi jai pasakyti „aš juk perspėjau, kad jodinėti ant raganosio – ne pati geriausia idėja“. Ir tik vieną kartą. Gerai, du. Bet tada iš Tavęs – aspirinas ir lopšinė.