NĖRA TOKIO DALYKO KAIP KVAILI KLAUSIMAI, YRA TIK KVAILI ATSAKYMAI. DRĄSIAI KLAUSKITE. GIEDRIUS DRUKTEINIS JAU IR TAIP SPRENDŽIA DAUG JŪSŲ PROBLEMŲ, IŠSPRĘS IR DAR ŠIĄ VIENĄ.

Kl: Merginos mane laiko draugu, pliušiniu meškiuku ir petimi, į kurį galima paverkti įsikniaubus. O man norisi ir sekso, ir santykių. Ką daryti?

Ats: Prasmingiausia būtų įvertinti tris momentus. Pirma, kokiu Tave mato moterys? Antra, ant kokio formato moterų užsirauni Tu pats? Trečia, ar nesi antagonistinis tipažas toms moterims, su kuriomis draugauji? Tarkime, kad Tau, 22 metų amžiaus rudaplaukiui tyleniui-matematikui labiausiai simpatizuoja gašlios blondinės su aiškiai išreikšta aistra komfortui ir kolekciniam vynui, kurios 9 iš 10 atvejų metasi ant brutalių brunetų iš kūrybinių industrijų, kuriems jau virš 30, o tokius kaip Tu vertina tam, kad po to paverktų, jog jų mylimasis, „rodos, vedęs“. Ir jūsų tipažams lemta būti kartu, matyt, tik Vudžio Aleno filmuose. Pabandyk išsiveržti iš to užburto rato ir pasiieškoti sau moterų kituose arealuose, ir, svarbiausia, kitokio formato. Ne, ne tų kreivakojų idealisčių Muzikos akademijos, po sekso su kuriomis gali užplūsti mintys ir apie seksualinės orientacijos pakeitimą. Tiesiog – KITŲ.

Kl: Prapuolė tikėjimas visais santykiais. Visoms moterys – dūros. Kaip gyventi?

Ats: Dėl savaime suprantamų priežasčių, negaliu Tau patarti persimesti ant savo lyties žmonių, tačiau turiu kitą, ne tokią radikalią išeitį. Pabandyk kurį laiką, tarkime, kokius pusę metų atsisakyti visų santykių ir iki minimumo sumažinti kontaktus su visomis merginomis. Spėju, kad šiuo metu Tu esi santykių su netinkamomis merginomis „intoksikacijos“ periode, todėl logiškiausia būtų išbraukti šitą daiktą iš „alergenų“ sąrašo. Ir tik po kurio laiko vėl pratintis įvesti į racioną tą produktą, kuris Tau patinka.

Kl: Viskas buvo gerai, o po to ji ėmė ignoruoti mano skambučius, ir po visai išėjo. Kas atsitiko?

Ats: Draugeli, priežasčių tam gali būti tiek daug, jog, pradėjus jas vardinti, galima netyčia parašyti ir Didžiąją Lietuvių Enciklopediją. Bandymas jas visas suvokti – tuščia laiko gaišatis, patikėk. O iš Tavęs belieka paprašyti vieno – priimti situaciją tokia, kokia ji ir yra. Ir, pagal galimybes, nelabai save graužti. Kaip ciniškai tai beskambėtų, bet reikalas – buitinis. Todėl, ramybės, tik ramybės, kaip kadaise sakė Karslonas. Įsimylėjimas – iš principo bjaurus dalykas: šiandien jis yra, o rytoj, žiūrėk, jau ir išnyko kaip rūkelis virš Nemuno. Tačiau tai dar nereiškia, kad sekantis bandymas bus toks pats nesėkmingas.

Kl: Vadovauju moteriškam kolektyvui. Viena iš mano pavaldinių atvirai ir demonstratyviai su manimi flirtuoja. Man tai patinka, tačiau nenoriu susigadinti reputacijos, todėl į jos dėmesį neatsakau. Ar tai teisinga?

Ats: Kiekviename moteriškame kolektyve yra tokia vietinė „karalaitė“ – triukšmingiausia ir įžūliausia. Ir taip su Tavimi ji elgiasi tik tam, kad palaikytų tokį savo statusą, taigi, labai nesijaudink. Tiesiog suvok ir prisimink tai, kas stovi už tų visų jos reveransų – ir tada juos imsi vertinti ne taip jautriai. O kalbant apie savo elgesio strategiją – būtų prasminga išmokti virtuoziškai pervesti kiekvieną pokalbį su ja į  darbinius reikalus, tipo, „man, žinoma, patinka Jūsų dėmesys, bet kompanijai būtų naudingiau, jei Jūs savo energiją labiau nukreiptumėte į santykius su mūsų klientais arba ataskaitų rengimą ir t.t. Nes tokių flirtuojančių triukšmadarių net neverta bandyti statyti į vietą, nes jos gali visai pasiusti. Kalbant apie autoriteto praradimą, tai didžiausią žalą jam gali padaryti tik nuolaidžiavimas, kuriuo Tu neišvengiamai atsakysi į moterišką koketavimą. Štai tai ir yra svarbiausia – kaip griežtai ir adekvačiai Tu su ja susitvarkysi darbiniais klausimais.

Kl: Susitikinėjame jau daugiau kaip pusmetį. Sakau jai, kad ji graži, atsako, „visai negraži“, sakau, kad jos krūtinė puiki, atsako „krūtinė kaip krūtinė“. Kodėl ji taip reaguoja į mano komplimentus?

Ats: Tiesą sakant, didelės problemos tame nėra. Tau pasitaikė kukli, užguita ir vyrų dėmesio neišpaikinta asmenybė. Štai todėl ir tokia keista jos reakcija. Todėl, jos požiūriu, Tu, jos draugelis, vertini ją per romantišką prizmę, todėl būk tai ir negali būti objektyvus. Gražiai priimti komplimentą (kaip ir gražiai jį pasakyti) – ne tiek įgimtas talentas, kiek patirties reikalas. Ir kuo dažniau Tu girsi jos krūtinę, tuo greičiau ji pagaus Tavo tinkamą intonaciją ir pradės į tai reaguoti adekvačiai. Tavo nuomonei paremti dar galima pasitelkti ir „nepriklausomų ekspertų“ nuomonę. Pavyzdžiui, pabrėžti, kad prie gretimo staliuko sėdintis urodas vos akių neišsinarino, spoksodamas į jos dekolte (nebūtinai tai turi būti teisybė). Taip jos susitaikymas su savo seksualumu, spėju, pareis greičiau.

Kl: Kartais bebendraudamas su savo buvusiąja, kartu su ja prisimename kai kurias intymias mūsų bendro gyvenimo detales. Ar tai normalu?

Ats: Vertinant pagal Talmudą, normalu yra viskas, kas tinka abejoms pusėms ir negadina joms gyvenimo. Ar taip yra ir Jūsų atveju, gali diagnozuoti tik Tu pats. Vieniems žmonėms ypatingai sunku bendrauti su savo buvusiosiomis, nes jie automatiškai metasi bandyti įbristi į tą pačią upę antrą kartą. Kiti bendrauja su buvusiosiomis labai ramiai, kažką iš to vėl pasiima ir tuo pačiu juda į priekį – susitinka su kitais žmonėmis, bendrauja, tuokiasi ir t.t. Įvertink, ar Tavo buvusioji sumažina Tavo interesų ratą iki jos vienos (o gal Tu pats to ir nori?), ir iškart pasidarys aišku, kiek prasminga yra Jums bendrauti toliau.