NĖRA TOKIO DALYKO KAIP KVAILI KLAUSIMAI, YRA TIK KVAILI ATSAKYMAI. DRĄSIAI KLAUSKITE. GIEDRIUS DRUKTEINIS JAU IR TAIP SPRENDŽIA DAUG JŪSŲ PROBLEMŲ, IŠSPRĘS IR DAR ŠIĄ VIENĄ.

Klausimas: Žmona visada nešiojo ilgus plaukus, bet kažkuriuo momentu man pasirodė, kad jai labiau tiktų trumpi. Ilgai įkalbinėjau juos nusikirpti, ji galiausiai sutiko – ir gavosi super! Bet kai kurios jos draugės pradėjo jai priekaištauti, maždaug, kaip, kodėl, nesąmonė ir t.t. Galiausiai žmona vėl augina ilgus plaukus. Kieno nuomonė jai svarbesnė – mano ar jos draugių?

Atsakymas: Teoriškai mylimo vyriškio prašymas gali priversti moterį ne tik nusikirpti plaukus, bet ir prisiauginti trečią krūtį. Bet praktiškai – iš kur TU ištraukei, kad gali jai diktuoti tai, kaip jai atrodyti? Gal Tu iš Irano čia į Lietuvą imigravai? Ei, kamon! Reikalas net ne Tavyje Ir jau tikrai ne jos draugėse. O elementariausiai – joje pačioje. Ji ir taip jau ėjo į kompromisą – nusikirpo plaukus. Ir dabar ji bando susigrąžinti tą vaizdą, su kuriuo jai patogu. Ir mano patarimas Tau – liaukis matavęsis savo štolcu su jos draugėmis. Nei Tu, nei jos – ne rodiklis Tavo žmonai (ir tai, beje, yra papildomas įrodymas, kad Tu gavai į žmonas brandžią ir pilnavertę asmenybę, o ne „pusfabrikatį“). Ir nei Tu, nei jos neturite teisės reikalauti iš jos ataskaitos, kodėl ji nusprendė taip pasielgti su savo (!) nuosavais (!)  plaukais savo (!) valia. Netgi truputi nejauku apie tai rašyti suaugusiam ir vedusiam vyriškiui.

Kl: Turiu problemų, tarkime, su alkoholiu. Bet mano mergina sako, kad myli mane visokį, su visais trūkumais. Aš jai pažadu, kad pasikeisiu, tačiau praeina pora dienų ir aš vėl palūžtu… Mergina nusimena. Ko jai liūdėti, jei myli mane „bet kokį“?

Ats: Visi mes esame linkę priskirti meilei stebuklingų ir nebūtų galių. Tik štai kiekvienas mūsų tas galias įsivaizduoja kiek skirtingai. Tavo manymu, šis jausmas turėtų padaryti Tavo merginą akla/kurčia/nejautria/supratingesne. Tačiau pagal jos logiką – jos meilės galia turėtų Tau padėti laikytis duotojo žodžio ir nepasiduoti. Tu nori, kad aš Tau pasakyčiau, kurio Jūsų iliuzija yra stipresnė? Neturiu aš tokio atsakymo. Tačiau suprantu viena – tam, kad santykiai klostytųsi gerai, kartais reikia nusiimti rožinius akinius ir užsidėti ant nosies įprastus. Įžvelgti realų žmogų (su visais jo paklydimais, lūkesčiais, nuostatomis ir t.t.) ir suvokti, ar Jums abiems pakeliui.

Kl: Visada stengiuosi sakyti tai, ką galvoju ir jaučiu. Prie to labai nepakenčiu miglos ir neapibrėžtumo, visada stengiuosi bendravimą konkretizuoti ir padaryti atitinkamas išvadas. Tačiau paskutinė mano mylimoji, kai pabandžiau įšsiaiškinti, kur ji dingo, ir kodėl manęs vengia, pasakė, kad aš labai reiklus, ją spaudžiu ir jai „taip“ bendrauti yra sunku. Nesuprantu, kodėl?

Ats: Draugeli, atleisk už atvirumą, bet Tu labai primeni patį bjauriausią vyriškąjį tipą – lipnų ir tvankų vyrą (už kurį blogesnis tik tas tipažas kuris muša bobas arba jas prievartauja). Mano vokabuliaryje „tvankus ir lipnus“ reiškia „nuobodus+reiklus+įkyrus“. Per visą savo gyvenimą aš sutikau gal tik porą moterų, kurioms patiko panašūs santykiai. O dešimtys, šimtai, tūkstančiai moteriškų būtybių verčiau jau ištekės už vibratoriaus, nei susitikinės su tokiais „tvankiais ir lipniais“ vyrais. Todėl nuoširdžiai Tau patariu šiek tiek peržvelgti savo elgesio koncepciją. Nesmauk merginos savimi, savo supratingumu ir kontrole. Palik jai šiek tiek „liufto“ („oro“ jidiš) santykiuose – kai dar ne visi dar gražūs žodžiai išsakyti, ne visos išvados padarytos ir ne visos datos kalendoriuje užbrauktos. Plėvėsuok kaip drugelis ir gelk kaip bitė, o nespausk merginos kaip asfalto volas.

Kl: Bendravome, ne kartą mylėjomės. O po to ji pasakė: „atleisk, nemyliu“. Nesuprantu, kaip tai, juk rodėsi, kad ji man neabejinga…

Ats: „Neabejinga“ ir „myliu“ – vis dėlto ne sinonimai. Kiek suprantu, jos jausmų užteko priimtų Tavo rodomą dėmesį ir dar šiek tiek pasivanoti. Laikyk, kad tai buvo „žvalgyba“, kuri parodė, kad, deja, nieko daugiau jai iš Tavęs nereikia. Taip būna, ir ne kiekvienas intymas baigiasi lėlėmis ant tačkos kapoto ir „karti karti, degtinė karti!“. O merginą, kuriai užteko jėgų tai Tau pasakyti tiesiai, ne ūdyti reikia, o garbinti ir jai dėkoti. Kita gi būtų Tave vedžiojusi už nosies, kol nepasirodytų arenoje perspektyvesnis kavalierius – va tada Tavo nustebimas “kas čia per bezpredielas?“ ir „kodėl?“ būtų pateisinami.

Kl: Manau, kad į mane įsimylėjo draugė-bendrakursė. Žeria man komplimentus ir visada sėdasi per paskaitas šalia. O aš turiu merginą (tame pačiame kurse mokosi). Nežinau, kaip elgtis. Nesinori būti žiauriu bendrakursės atžvilgiu ir suteikti jai bereikalingų iliuzijų.

Ats: Kaip paprastai, merginos pradeda reikšti pretenzijas į užkariautą teritoriją ne šiaip sau „iš lempos“, o su aiškiu pagrindu. Dažniausiai tokios iniciatyvos katalizatoriumi tampa informacija, kad, tarkime,  Tavo santykiuose su mylimąja turbūt ne viskas gerai. Atmink, ar tik nelaidei užuominų  Tavo naujajai gerbėjai, kad Tavo mergina kažko „nesupranta“ ar „Tavęs nepatenkina?“ Bet kuriuo atveju, jei net tokio nieko ir nesakei, ji pati galėjo pasidaryti išvadas, tarkime, iš Tavo skylėtų kojinių ar padažnėjusio ūmaus impulsyvumo, kylančio dėl sekso trūkumo. Ir nusprendė, kad ji tai jau tikrai Tau atneš laimę. Išties, vienintelis dalykas, ko nedaro nė viena šio pasaulio mergina – tai neužsimoja prieš akivaizdžią meilę. Todėl visais įmanomais būdais demonstruok savo susižavėjimą dabartine mylimąja. Pasakok savo bendrakursei, kaip gerai Tu sutari su jos tėvais. Pasidalink su ja planais apie būsimąjį romantišką savaitgalį Paryžiuje. Lyg tarp kitko užsimink, kad vos po dienos išsiskyrimo jūs su savo mylimąja taip aistringai pasivanojote, kad netgi sulaužėte lovą. Jei tai jos ir nepaveiks (nors turėtų) – tai bent jau atšaldys ir nubrėš takoskyrą. Tavo gerbėja turėtų suvokti, kad Tu „užimtas“ – visomis prasmėmis.

Kl: Mano mergina turi svajonę – išvažiuoti į JAV. Ir man pareiškė, jei bus galimybė išvažiuoti, paliks mane. Ką patartum?

Ats: Stoti tarp merginos ir jos svajonės – iš vienos pusės barbariškumas, iš kitos – mazochizmas. Jei Tavo draugė taip uoliai demonstruoja norą palikti Lietuvos Tarybų Socialistinę Respubliką, nepaisant Tavęs ir visos Jūsų romantikos, nė nesitikėk, ji taip ir padarys pirmai progai pasitaikius. Ar tęsti agoniją, laukiant, kol tai įvyks – Tavo reikalas.