Nėra tokio dalyko kaip kvaili klausimai, yra tik kvaili atsakymai. Drąsiai klauskite! Giedrius Drukteinis jau ir taip sprendžia daugybę Jūsų problemų, išspręs ir dar vieną!
Klausimas: Man patinkanti moteris nuolat siūlo pažiūrėti vieną ar kitą filmą, paklausyti muzikos, bet tai, kas patinka jai, man atrodo visiškas šūdas. Kaip jai tai pasakyti?
Atsakymas: Juk ji ir Tu – suaugę žmonės, vadinasi, neturite būtinai turėti vienodą nuomonę dėl politikos, Lietuvos kašio rinktinės sudėties ar meninio skonio – taigi, neturite ir sutarti dėl filmo kokybės. Geriausia tokiais atvejais jai pasakyti „aš suprantu, kodėl tai tau patinka, bet tai tiesiog ne mano skonio… Ačiū bet kuriuo atveju“. Tai nesunku. Jei ji vis tiek kiša Tau savo šlamštą, atmink, nėra jokio įstatymo, draudžiančio jai tai daryti. Tiesiog mandagiai pasiteisink savo užimtumumu, ir tie jos pasiūlymai galiausiai liausis.
Klausimas: Mano mergina mėgsta kalbėti kaip maža mergaitė. Iš pradžių tai buvo gražu ir miela, bet vėliau įkyrėjo. Gal man jai pasakyti, kad jau laikas suaugti?
Atsakymas: Pradžiai, pasakyk jai, kad ją myli. Tada išties pasakyk, kad jau esate suaugę ir Jūsų meilė neverta būti vulgarizuojama vaikišku tonu.
Klausimas: Man patinkanti mergina išsiskyrė su savo vaikinu. Pasiūliau jai susitikti. Ji pasakė, kad kol kas tam nepasiruošusi, tačiau teigia, kad aš jai patinku ir ji nori su manim bendrauti. Ką daryti?
Atsakymas: Jei trumpai – nešti muilą. Nes vėliau bus dar skausmingiau išsipainioti iš to prakeikto tinklo pavadinimu „davaj tiesiog pabendraujam kaip draugai, o po to – žiūrėsim“. Verčiau jau išvis neprasidėti.
Klausimas: Kai mergina man skundžiasi, nežinau, kaip jai atsakyti. Kartais sakau „vargšiukė“, kartais „suprantu tave“, bet daugiau nieko į galvą neateina. Kokį elgesio modelį taikyti tokiais atvejais?
Atsakymas: Tu, žinoma, gali išmokti šimtus sinonimų žodžiui „vargšelė“, tačiau verčiau jau ištobulinti savo empatinio klausymo techniką. Štai pora būdų. Pasakymai „taip taip!“, „teisingai!“, „gerai pasakyta!“. Jie prastimuliuos nelaimingąją aktyviau dalintis su Tavimi savo išgyvenimais. Arba būdas, vadinamas „aidu“: kartoji pašnekovei tuos pačius žodžius, kuriuos ji tik ką ištarė. Pvz., ji sako: „taigi, nuėjome su Božena į tą kavinę“, o Tu jai atsakai: „su Božena į kavinę, vadinasi…“ Pašnekovei susidarys įspūdis, kad Tu išties suvoki jos žodžių prasmę ir seki jos pasakojimo eigą. Dar geriau veikia „vidinis aidas“: kai Tu savo mintyse pakartoji viską (!), ką Tau moteris sako balsu. Ne analizuoji, o tiesiog atmintinai kartoji, ką išgirdęs. Teoriškai tai skamba kvailokai, bet praktikoje yra kažkas panašaus į savihipnozę, kurios dėka iš šono pasirodys, kad Tu toks susidomėjęs ir toks įsijautęs į jos problemas, jog tarsi kalba eitų ne apie nulaužtą nagą, o apie futbolo rungtynes. Svarbiausia, nepertraukinėk jos. Kad pajustų Tavo meilę, pašnekovė turi kalbėti be sustojimo 2-3 minutes. Kaip sako garsiausias Lietuvos žigolo Vigis iš Kauno, „įdėmiai klausydamasis moters, Tu padedi jai suprasti, ką ji norėjo pasakyti“.
Klausimas: Susitikinėjame su mergina jau penkis metus. Paskutiniais metais ji mane meta kas du mėnesius. Nuėjusi į porą pasimatymų su kitais, sugrįžta pas mane. Gal pasiųsti ją nachuj? Bet turime suplanuotas bendras atostogas, bilietai jau kišenėje.
Atsakymas: Tavo kantrybė verta nuoširdžios pagarbos. Kitas jau seniai būtų diskvalifikavęs tokią vėjavaikę ir laimingai sau gyventų su tokia, kurios meilė nereikalauja patvirtinimo „iš šono“. Beje, ne vėlu tai padaryti ir dabar. Būtent konkrečiai dabar, o ne po eilinio jos nuėjimo pas kitus. Tau galbūt sunku tai suvokti, bet vyriška savigarba yra vertingesnė už bet kokius „Ryanair“ bilietus.
Klausimas: Kalbėjome su mergina neutraliomis temomis, o po to ji manęs staiga paklausę, kada paskutinį kartą turėjau seksą? Aš pasimečiau ir nieko neatsakiau. O kaip reikėjo reaguoti?
Atsakymas: Toks klausimas yra beveik visada tik provokacija. Iš vienos pusės ji tikrina Tave: ar ji Tau patinka? Jei taip, tai iš esmės toks pokalbis turėtų pastūmėti jus abu į intymesnių santykių zoną (jei ir ne kūniškų, tai bent jau žodinių). Iš kitos pusės – tikrina save: nejau ji tikrai yra tokia seksbomba, galinti sugundyti netgi tokį abejingą slunkių, kaip Tu? Pagalvok, ar verta nusiplauti nuo tokios temos, tarsi nebyliai pareiškiant „ne, ačių, neįdomu“. Arba „aš tavęs bijau“, kas yra dar blogiau.
Klausimas: Mano mergina rūko. Mane tai skaudina, noriu, kad ji mestų. Bet jei jai tektų rinktis tarp manęs ir šio įpročio, ji pasirinks cigaretę.
Atsakymas: Puikus jos pasirinkimas, kaip ir puikus klausimas „Philip Morris International“ akcininkui! Kaip žmogus, žinantis, kas yra nikotino priklausomybė, galiu pasakyti viena: kuo labiau ją spausi, tuo tvirčiau ji kabinsis į cigaretę. Tegu vien iš principo. Tu turbūt pradėjai su ja susitikinėti, kai ji jau rūkė, ir prisimink, tai Tavęs nesustabdė. Tai kokio velnio dabar staiga susirūpinai jos sveikata? Metant rūkyti svarbiausia – paties rūkaliaus motyvacija (gali eiti pramintu ir visškai beprasmiu keliu: lyg tarp kitko mestelti jai visokios makulatūros, tipo, rūkančiųjų mirtingumo statistiką, komentarų, kaip keičiasi rūkalių oda ar kitų nieko nekeičiančių argumentų, bet tai bus tik laiko gaišimas). Tačiau svarbią rolę vaidina ir aplinka. Sukurk tokią aplinką, kurioje jai pačiai bus nepatogu siekti cigaretės. Tokiais atvejais geriausiai tinka kompanija, kurioje ji būtų vienintelė rūkalė. Jei raukyti nosį pradėsi ne vien Tu, o visas jūsų hipsteriškas ir tatuiruotas kolektyvas, o linksmo ir tuščio pasisėdėjimo metu jai teks keltis ir eiti lauką tam, kad apsinuodytų, tai gali tapti rimtu argumentu jai pačiai. Ir kur kas rimtesniu, nei Tavo zyzimas ar ultimatumai.
Klausimas: Ką reiškia moters pasakymas, „noriu, bet negaliu“?
Atsakymas: Daug kas priklauso nuo konteksto. Gal jai tiesiog mėnesinės? Tačiau absoliučioje daugumoje atvejų tai reiškia “ei, vaikine, įdėk daugiau pastangų, perkalbėk mane!“.
Klausimas: Prisipažinau moteriai meilėje, bet ji man neatsakė tuo pačiu. Po to nustojau su ja kalbėtis. Viskas būtų dar nieko, bet mes dirbame viename biure. Kaip man dabar elgtis?
Atsakymas: Yra dvi blogos strategijos. Pirma, vaidinti nuskriaustą ir jai kenkti (širdžiai neįsakysi, taigi, jos kankinti irgi nėra už ką). Antra, lakstyti zovada, tarsi nieko ir neatsitiko (iš ko ji nuspręs, kad Tavo prisipažinimas buvo nevertas nė sudilusios skatiko). Tačiau yra ir viena gera strategija. Tai, kas įvyko, įpareigoja Tave padūsauti-pakentėti kurį laiką, tarkime porą savaičių, o po to tyliai nušliaužti į šešėlį. Gerai sužaista „atstumtojo Romeo“ partija ir nepažeminta moters savigarbos kartelė užtikrins jos lojalumą Tau. Tai bus visai, beje, į temą, jei likimas lems jai tapti Tavo tiesiogine viršininke.
Klausimas: Dažnai mano mergina pradeda kalbėti apie tai, kaip joms moterims yra sunku – kiekvieną rytą, ruoštis, dažytis, šukuotis ir t.t. O mums, anot jos, vyrams paprasta – užsivilkai tai, kas iškrito iš spintos ir gatavas. Vėliau jos tokie teiginiai perauga į tvirtinimus, kad mums, vyrams, išvis viskas yra lengviau visame gyvenime. O aš taip nemanau. Kaip jai tai paaiškinti?
Atsakymas: O kokia prasmė tokio paaiškinimo? Pastangas, kurias Tu išeikvosi tai aiškindamas ir įrodinėdamas savo požiūrio teisingumą, kur kas prasmingiau būtų investuoti į pasirūpinimą ta pačia mergina. Juk būtent to ji ir prašo. O kodėl, Tavo manymu, Tavo draugė išvis išsilieja būtent šita tema? Patikėk, ji ieško užuojatos, supratimo, o gal ir Tavo pagalbos, nes galvoja (o beje, visai pagrįstai), kad per gyvenimą jai irtis yra ne ką lengviau nei Tau – tenka kasryt skustis blauzdas, o viso to perspektyva – gimdyti ir maitinti krūtimi. Trumpiau, ne kažin kas. Taigi, mano vienintelis patarimas Tau: baik aiškinimus ir dažniau sakyk jai, kokia ji protinga, gražuolė ir išvis – didvyrė!
Visus klausimus, pagyrimus ir pretenzijas galite siųsti el.paštu giedrius,drukteinis.drukteinis@gmail.com