Džentelmenai, kaip žinia, yra visuomenės grietinėlė. Intelektualusis elitas, „žemės druska“, crème de la crème ir t.t. Bet, kaip ir priklauso elito nariams, džentelmenų bendrija savo sudėtimi nėra vienalypė. Pagaliau atėjo laikas susižinoti, kuris džentelmeniškas temperamentas yra artimiausias Jums pačiam. Pasirinkite vieną iš keturių atsakymo variantų, tą, kuris pagimdo Jūsų sieloje pačią nuoširdžiausią ir spontaniškiausią reakciją. Ir pasiruoškite apie save susižinoti VISKĄ.

 

KLAUSIMAS NR. 1

Tikras džentelmenas retai nebūna apgaubtas moterų dėmesio (nes tai, ką jis siūlo visuomenės žmogiškųjų santykių rinkoje, pernelyg ekskliuzyvu, kad pro tai būtų praeinama neatkreipus dėmesio). Iš kitos pusės, kaip ir įprasta kiekvienoje sudėtingoje asmenybėje, džentelmeno charakteris dažnai būna nepaprastas ir kupinas niuansų. Kokį vaidmenį Jūsų gyvenime vaidina moteris?

 1. Moteris Jums – trofėjus, pereinamoji vėliava, stangrus įdegęs siluetas tropinio saulėlydžio fone. Nepavojingiems santykiams su praskriejančia pasija Jūs leidžiate griežtai tam skirtą laiką, suplanuotą tarp darbų žmonijos labui ir kokteilių maišymo.
 2. Jūsų stilius – begalinė serija ilgalaikių romanų su femme fatale (pageidautina, top-modeliais), kurios neišvengiamai pasibaigia graudžiu išsiskyrimu ir kūrybinio įkvėpimo antplūdžiais. Jei Jūs būtumėte muzikantas, Jūsų moterys puoštų Jūsų albumų viršelius.
 3. Jūsų idealas – 50 metų santuokos, penki vaikai ir kaimenė anūkų.
 4. Jūs neabejingas moteriškam grožiui ir jaunystei, tačiau šaltas racionalus protas Jums padeda susilaikyti su beprasmio įsimylėjimo.

 

KLAUSIMAS Nr. 2

Kiekvienas džentelmenas nusprendžia pats, kokie degalai yra geriausi jo organizmo motorui. Pasirinkite savo „saldųjį nuodą“:

 1. Jūs linkęs palaikyti ištikimybę keliems mėgiamiems gėrimams, kaip paprastai, gaminamiems stipraus alkoholio pagrindu. Vodka-martinis, vodka su juodaisiais pipirais, martinis-džinas, burbonas, sakė… Bet, jei to reikalauja visuomeninio gyvenimo aplinkybės, Jūs neatsisakote ir šampano.
 2. Raudonas vynas vakarienės metu – patikrinta ir nesudėtinga klasika.
 3. Jūsų skonis nepasižymi originalumu, bet kokybės klausimais Jūs neinate į jokius kompromisus. Jei šampanas – tai „Pol Roger“, jei dižestyvas – tai konjakas „Hine“.
 4. Jūsų gėrimai visą gyvenimą buvo gaminami iš miltelių.

 

KLAUSIMAS Nr. 3

Muzikinis džentelmeno skonis yra neiššaukiantis ir ekletiškas. Vargu ar Jūsų „iPode“ atsiras vietos „freak-folk“ ar „black metal“ kūriniams. Bet ten greičiausiai bus:

 1. Šlageriai, kuriuos atlieka pasaulinės roko žvaigždės.
 2. Rafinuotos ir dekadentiškos pop baladės.
 3. Operetė.
 4. Klasikinė opera (arijos iš „Stebuklingosios fleitos“ švilpavimas – tikras Jūsų geros nuotaikos požymis).

 

KLAUSIMAS Nr. 4

Prieš 150 metų džentelmenai išrado sportą ir nuo to laiko jo neišdavė. Pasirinkite, kuri sporto rūšis Jums arčiausiai širdies:

 1. Slidės.
 2. Tenisas.
 3. Fechtavimas ir polo.
 4. Boksas ir šachmatai.

 

KLAUSIMAS Nr. 5

Džentelmeno sielos veidrodis – ne jo akys (kurias jis šiaip ar taip slepia po tamsiais akiniais), o jo kostiumas. Apgaulingą garderobo monotoniją jis išsklaido vieną kartą ir visiems laikams atrastu stiliumi, visiškai sutampančiu su jo asmenine natūra:

 1. Black tie.
 2. Juodas kostiumas su baltais marškiniais, be kaklaraiščio.
 3. Trijų dalių kostiumas, su laikrodžiu liemenės kišenėlėje.
 4. „Gentleman casual“: tvidas, kardiganas, medžioklinė kepė su ausinėmis.

 

KLAUSIMAS Nr. 6

Pinigai džentelmenui – ne tikslas, o priemonė, o priemonėms džentelmenas reiklus. Jūsų manymu, vyras bus arčiausiai džentelmeno, jei jis:

 1. Visai negalvoja apie pinigus (nes visų pinigų neuždirbsi).
 2. Gerai žino, ko jis vertas, ir visada reikalauja savo. Bet, kai to reikalauja aplinkybės (pavyzdžiui, skiriantis) – ramiai atsisveikina sus savo milijonais.
 3. Nuolat dirbdamas visuomenės labui, jis stengiasi neimti atlyginimo iš valstybės (o verčiasi, pavyzdžiui, rašymu).
 4. Jam reikia nedaug, o dažnai jis išvis dirba už dyką.

 

KLAUSIMAS Nr. 7

Automobilis – tai, ką džentelmenas užsivelka ant savo kostiumo. Jūs renkatės:

 1. „Aston Martin“.
 2. Pagal aplinkybes: „Audi A8 W12“ (greičiui), „Bentley Continental GT“ (grožiui), „Mini“ (sostinei), „Land Rover“ (varinėti užmiestyje).
 3. Egzistuoja tik dvi markės: Jūsų ištikimasis „mersas“ ir visi kiti automobiliai.
 4. Bet koks savaeigis ekipažas, be abejo, nuvažiuos iš taško A į tašką B greičiau nei arklio traukiamas vežimas.

 

KLAUSIMAS Nr. 8

Kiekvieno džentelmeno viduje yra paslėpta kokia nors yda. Greičiausiai ta paslėpta ydelė kamuoja jį, bet jis vis tiek nieko negali su ja padaryti. Kuri iš šių slaptųjų nuodėmių Jums atrodo labiausiai atleistina?

 1. Ypatingo žiaurumo priepuoliai darbe.
 2. Ypatingas jautrumas aplinkinių aprangai. Iki to, kad jei Jums nepatinka šalia sėdinčio keleivio kojinių spalva, Jūs pradedate įtarti, kad jis greičiausiai yra teroristas, besirengiantis nuvaryti lėktuvą (kartais tokie įtarimai pasirodo visiškai teisingi).
 3. Nekontroliuojamos depresijos priepuoliai.
 4. Nuobodulys ir intelektualinio stimulo trūkumas, kurį Jūs gydote savo mėgiamu dopingu.

 

KLAUSIMAS Nr. 9

Džentelmenas su sakvojažu rankoje – tikras džentelmenas. Koks kelionės būdas Jums arčiausiai širdies?

 1. Gerai apmokamos bet pavojingos komandiruotės į pačias egzotiškiausias pasaulio vietas (idealiu atveju – su lydinčia seksualia vertėja arba čiabuve).
 2. Bohemiškas „jet set“.
 3. Nuošalus viešbučio kambarys su vaizdu į dykumą, kurią galima be pabaigos atvaizduoti savo akvareliniuose piešiniuose neišeinant iš balkono.
 4. Jūs – tikras namisėda ir nepaliekate savo būsto ribų, nebent darbas to reikalauja.

 

KLAUSIMAS Nr.10

Džentelmenas nepietaus kur papuolė ir su kuo papuolė. Net jei jis pusryčiauja negyvenamoje saloje.

 1. Jus džiugina patys paprasčiausi, bet mylimiausi patiekalai. Tipo, šaltas rostbifas su bulvių salotomis.
 2. Išbandęs visus egzotiškiausius pasaulio patiekalus, Jūs pasirinkote sveikuolišką primityvizmą.
 3. Kaip tikras sibaritas jūs linkęs leisti ištisas valandas geriausiuose restoranuose su kolegų ir pavaldinių kompanija bei dideliu alkoholio kiekiu.
 4. Kai įtemptai dirbate, galite nieko nevalgyti ištisas dienas.

 

KLAUSIMAS Nr. 11

Rūkymas – žalingas įprotis, kurio džentelmenui visai nebūtina slėpti, net jei jam teko sunki dalia gimti paskutiniame XX amžiaus trečdalyje. Koks atsakymas, Jūsų manymu, geriausiai atsako į klausimą „Kodėl Jūs rūkote?“ (jei išties rūkote)

 1. Nikotinas Jums yra būtinas stimuliatorius. Iš visų tabako vartojimo formų patogiausias ir praktiškiausias yra cigaretės.
 2. Rūkymas – įvaizdžio elementas. Kava, uždegta cigaretė, nepriekaištingai pasiūtas kostiumas – nei pridėsi, nei atimsi.
 3. Rūkote savo malonumui. Viso gyvenimo meilė – kubietiški cigarai.
 4. Tabakas ir pypkė – Jūsų draugai. O draugams papildomi klausimai neužduodami.

 

KLAUSIMAS Nr.12

„Daiktai gali papasakoti apie žmogų kur kas daugiau nei žmogus apie daiktus“, sakė kažkuris literatūrinis herojus. Kokių daiktų kolekcionavimas Jums atrodo pats keisčiausias?

 1. Svetimšalių meilužių.
 2. Londonietiško meno ratelio „Bloomsbury“ dailininkų drobių.
 3. Kepurių.
 4. Laikraštinių iškarpų.

 

KLAUSIMAS NR. 13

Naivesniais ir smagesniais laikais tarnyba armijoje (ypač malšinant klaidatikių sukilimus) buvo laikoma gera vyriškumo mokykla džentelmenui. Kokia kariuomenės rūšis yra mieliausia Jūsų kovingai sielai?

 1. Karinis jūrų laivynas.
 2. Jūs – pacifistas, bet Jums labai patinka karinė uniforma, nors Jūs tarsi ir ne gėjus.
 3. Kavalerija.
 4. Žvalgyba ir kontržvalgyba. Jūs turite visą slaptų agentų tinklą ir niekada neatsakysite padėti savo papuolusiai į bėdą valstybei.

 

KLAUSIMAS Nr. 14

Džentelmeno namas – neprieinama tvirtovė, ar tai būtų šeimos būstas, viengungiškas urvas, ar dramblio kaulo bokštas Kot d‘Ivuare. Koks būstas labiausiai atitinka Jūsų įsivaizdavimą apie idealų džentelmeno namą?

 1. Butelis Viršuliškėse, kur Jūs kartais nakvojate tarp kelionių.
 2. Dvaras Gulbinuose, studija centre.
 3. Dvaras Jurbarko rajone.
 4. Nuomojamas būstas prie Vingio parko su namų šeimininke, kuri toleruoja Jūsų keistenybes.

 

KLAUSIMAS Nr.15

Tikras džentelmenas nebijo stoti į atvirą konfrontaciją su tuo, kas kėsinasi į jo gyvenimą arba laisvę. Kokį ginklą Jūs pasirinksite?:

 1. „Beretta“ ir „Walther“ pistoletus.
 2. Medžioklinį šautuvą.
 3. Karininkišką kardą.
 4. Revolverį ir bizūną.

KLAUSIMAS Nr.16

Džentelmenas, kuris sugebėjo tinkamai susitvarkyti savo gyvenimą, daug laiko praleidžia su savo mėgiamais užsiėmimais. Kuris laisvalaikio užsiėmimas labiausiai tinka džentelmenui?

 1. Jachta.
 2. Skaitymas.
 3. Tapyba.
 4. Grojimas smuiku.

 

KLAUSIMAS Nr.17

Džentelmenui nėra ko slėpti nuo žmonių, bet kartais jis priverstas maskuotis. Kuo, Jūsų manymu, kartais negėda apsimesti džentelmenui?

 1. Kontrabandininku.
 2. Seksualiniu iškrypėliu.
 3. Kariniu lakūnu.
 4. Bomžu.

 

Taigi, Jūsų pasirinkimas padarytas. „Les jeux sont faits, mesdames et messieurs“, kaip sakoma Montekarlo kazino. Beliko suvesti negudrius paskaičiavimus, nes Jūs priartėjote prie savęs pažinimo. Taigi, kuris džentelmeno temperamentas Jums artimiausias? Paskaičiuokite, kokio skaičiaus variantų Jūs pasirinkote daugiausiai ir:

 1. Jūs – džentelmenas-sangvinikas, Džeimsas Bondas, teikiantis pirmenybę aktyviems užsiėmimams ir greitiems sprendimams. Nuo šiol galite drąsiai naujiems pažįstamiems prisistatyti „Blažys. Valerijus Blažys“ (įstatykite realų vardą ir pavardę).
 2. Jūs – džentelmenas-melancholikas, primenantis Brajaną Ferry. Tinkamai susitvarkęs savo laiką ir pažintis Jūs be vargo patektumėte į tarptautinį „jet set“, netgi neturėdamas turtingų tėvų ir ypatingų gamtos dovanų.
 3. Jūs – flegmatikas, dievinantis ramybę ir komfortą, bet nuolat priverstas užimti lyderio vietą, vienu žodžiu, Vinstonas Čerčilis. Svarbiausia – neišduoti savo įpročių, diversifikuokite savo kūrybinį ir socialinį profilį, ir dėmesingai sekite savo ideologinių konkurentų veiksmus.
 4. Čia jau akivaizdus choleriko temperamentas – toks, kaip, pvz., Šerlokas Holmsas. Tokiems, kaip Jūs nelengva rasti savo vietą šiandieninėje bekompromisėje realybėje. Deja.