Patinka filmai apie karą? Ir prisėsti prie karinių kompiuterinių žaidimų nevengi? Gal net turi striukę ar marškinėlius su užrašu „US Air Force“? (Aš, beje, turiu). Dažnai matai save vizijose narsiai besikaunantį su mūsų tikėjimo priešais ir tiki, kad galėtum grįžti namo medaliais nukabinėta krūtine? Ir Tave jaukiame name džiugiai pasitiktų gražuolė bei keli simpatiški vaikučiai?

Taip rodo filmuose. Ir, beje, tai net nenutolę nuo realybės.

„Viskas šiame gyvenime yra įmanoma“ – taip tvirtino Talmudas ir Ronaldas Reiganas, taip tvirtina Holivudas ir mitrūs koučeriai. Ir Tu gali patekti ten – į US Armed Forces! Tik štai klausimas – kuo?

Todėl ir kviečiu Tave išbandyti pirminį kiekvienam naujokui privalomą US Army Tinkamumo testą (ASVAB Test – Armed Forces Vocational Aptitude Battery), kuriuo remiantis greitai būtų nustatyta, kuo kare galėtum būti TU. Žinoma, Tau norėtųsi būti generolu prie žemėlapio (įmanoma), šauniu lakūnu dailia uniforma (įmanoma), bebaimiu povandeninio laivo kapitonu (įmanoma), taikliu Specialiųjų Pajėgų snaiperiu (įmanoma). Abejoju, ar Tau norėtųsi būti tuo pėstininku, prikrovusiu kelnes uraganiškoje priešo ugnyje kylančiu iš apkasų į durtuvų ataką su riaumojimu „Pirmyn!“. Matyt, nenorėtum būti ir riebiu virėju, nei kokiu nors murzinu mechaniku. Nenorėtum būti ir raštininku (nes kam tada į tą US Army brautis? –  galėtum sau toliau Šakių rajono savivaldybėje stropiai darbuotis).  Bet štai galėtum būti sandėlininku, ar ne?

Išbandyk save. Pabandyk greitai atsakyti į apačioje išdėstytus klausimus (pačiame gale yra ir teisingi atsakymai) – tai tik Testo fragmentas. Ilgai neužtruks, nors tikrasis US Armed Forces ASVAB Testas yra kur kas ilgesnis ir trunka 45 minutes (gali jį susirasti internete). Klausimai yra lengvi, dažnai net primityvūs. Tačiau kiekvienas neteisingas atsakymas virsta bejausmiais kodais QZ, GE, MI, RF, OF, KL ir pan, kuriuos kompiuteris vėliau apdirba ir pateikia ambicingam jaunuoliui bejausmį vertinimą – “neprileisti prie sudėtingų ginklų”, “riboti technikos valdymą”, “netinkamas darbui su dokumentais ir žemėlapiais”, “pėstininkas” (kitais žodžiais – “garantuota mirtis” arba “sužalojimas”). Apmaudu? Reikėjo mokytis, kol dar turėjai galimybę.

Bet jeigu į visus klausimus atsakysi teisingai, paklausk savęs, ko dar vis darbuojies Šakių rajono savivaldybėje? Ar išties esi tuo, kuo gali būti? Ar prasmingai gaišti laiką, kol priešiškos civilizacijos kėsinasi į Tavo tikėjimo brolius?

Mes laukiam Tavęs.

 1. Jonas yra sunkesnis už Petrą. Kuris yra lengvesnis – Jonas ar Petras?
 2. Marytė yra greitesnė už Petrą. Kuris yra greitesnis – Petras ar Marytė?
 3. Bėgimo varžybose tik ką aplenkiau antrąjį. Kelintas dabar bėgu aš?
 4. Kuris žodis šioje sekoje yra netinkamas – KRĖSLAS GATVĖ KĖDĖ?
 5. Kurie žodžiai šioje sekoje yra tinkami – ŠALTAS KARŠTAS TRAUKINYS?
 6. 43-19=? Pasirink teisingą atsakymą: 21 28 23 24 27
 7. Automobilis važiavo tris su puse valandos 70 kilometrų per valandą greičiu. Kiek kilometrų nuvažiavo automobilis – 80 245 280 210 75?
 8. 367+231=? Pasirink teisingą atsakymą 586 589 598 608
 9. Štai trys skaičiai 3 9 5. Mintyse nuspręsk, kuris skaičius yra didžiausias ir kuris mažiausias. Nuspręsk, kuris iš šių didžiausio ir mažiausio skaičių yra labiausiai nutolęs nuo likusio skaičiaus.
 10. Pabandyk padaryti tą patį su skaičiais 14 7 2
 11. Kuris žodis šioje sekoje netinka – GREITAS SPARTUS ŽAIBIŠKAS URAGANIŠKAS VIENODAS STAIGUS?
 12. Pažymėk sutampančių skaičių poras – DxPCjcJdFrtHRagZ
 13. Jonas yra 6 metais vyresnis už savo seserį Marytę, o Marytė yra 2 metais jaunesnė už savo brolį Petrą. Jei visų trijų amžių suma lygi 62, koks Marytės amžius?
 14. Tavo mėgiamoje kavinėje barista pagamina 16 kavos puodelių per valandą. Per kiek valandų jis pagamins 1200 kavos puodelių?
 15. 32 žmonių būryje yra 14 vyrų. Kiek būrio procentų sudaro moterys?
 16. Kuris iš šių skaičių yra didžiausias: 7/8, 3/8, 2/5, 1/4?
 17. Kuriais iš šių metų nevyko Olimpinės žaidynės – 2000? 1956? 1979? 1936?
 18. Kuriame iš šių žemynų yra aukščiausias pasaulyje kalnas – Afrikoje, Azijoje ar Pietų Amerikoje?
 19. Kas yra Australijos sostinė?

 

Teisingi atsakymai:

 1. Petras; 2. Marytė; 3 antras; 4) gatvė; 5) šaltas/karštas; 6) 24; 7) 245; 8) 598; 9) 9; 10)14; 11) vienodas; 12) D, C, J; 13) 18; 14) 75; 15) 56; 16) 7/8; 17) 1979; 18) Azijoje; 19) Kanbera.

 

Žinau, žinau – „Nesąmonė“. Man labai gaila. Skubėk greičiau braškes skinti, Saulė dar aukštai.