Šiandiena nebėra sudėtinga nusipirkti įvariausio škotiško viskio, daugiau ar mažiau žinomų prekinių ženklų gėrimų galima įsigyti kone kiekvienoje padoresnėje parduotuvėje. Tačiau – tik maišyto viskio. Škotiški salykliniai viskiai yra retesni, ir dažniausiai jie slepiasi tik specializuotose gėrimų krautuvėlese, beje, ir Lietuvoje, kur taip pat įmanoma rasti nemažai ko nuostabaus. Atseikėję vieną ar keletą šimtinių, išsirenkate gėrimą, kurį netrukus ir ragausite.

 

Tačiau pasaulyje egzistuoja ir dar viena škotiško viskio grupė – ypatingieji salykliniai viskiai, skirti kolekcininkams ir „pamišusiems“ viskio aistruoliams, tokiems, kurie nuolat ieško senų, retų bei išskirtinių gėrimų. Šių viskių įprastose parduotuvėse nenusipirksite. Taigi, kiek reikia turėti „atliekamų“, kad galėtum sau leisti paragauti rečiausių ir brangiausių pasaulio gėrimų?

The Macallan Lalique“

Pirmoji „The Macallan Lalique“ serija, kaip riboto tiražo 50 metų senumo salyklinis viskis buvo išleistas 2006 metais. Už butelį šio viskio tais metais kolekcininkai atseikėjo po 6000 dolerių, tačiau norint jį įsigyti šiandien, reikėtų paruošti 10 000 dolerių. Visa pirmoji „Lalique“ viskio serija buvo taip greitai išpirkta, kad gamintojas buvo priverstas rinkai pateikti naują retą gėrimą – 55 metų senumo „Lalique“ serijos viskį „The Maccallan Lalique II“, o dar vėliau ir 57 metų senumo „The Macallan Lalique III“. Abu šie viskiai savo kainomis pranoko pirmtaką.

 

Taigi, „kas per velnias“ tas „Lalique“, kad už jį mokami tokie pinigai ? Tai vienos statinės, riboto tiražo „The Macallan“ salyklinis viskis, pagamintas iš „Golden promise“ miežių rūšies, brandintas ilgiau nei pusę amžiaus ir supilstytas į unikalius rankų darbo krištolinius dekanterius – šiuos sukūrė Prancūzijos prabangaus krištolo dizaino namai „Lalique“, garsėjantys kaip išskirtinių papuošalų, kvepalų ir kvepalų buteliukų gamintojai. Planuojama, kad viso bus išleisti šeši šios „Lalique“ serijos viskių leidimai, tad naujų kainų rekordų dar galima tikėtis. Beje, šiuos viskius buvo įmanoma įsigyti ir Lietuvoje.

The Macallan Fine & Rare 1926”

2002 metais išleista „The Macallan“ išskirtinių viskių serija „The Macallan Fine & Rare” išlaikytų viskių kolekcija, suteikianti galimybę viskio žinovams įvertinti “The Macallan” gaminamus skirtingų metų gėrimus. Šio ypatingo viskio butelio nusipirkti parduotuvėse nebeįmanoma, tačiau, jei kuris nors Jūsų atsitiktinai jį rasite, būkite pasiruošęs mokėti už butelį apie 38 000 dolerių.

The Macallan Fine & Rare 1939”

Rinkoje dar galite aptikti butelį „The Macallan Fine & Rare 1939”, kurio kaina svyruoja tik apie 10 000 dolerių.

Glenfiddich Rare Collection 1937”

2001 metais į butelius buvo supilstytas „Glenfiddich“ viskis, statinėje buvo laikytas nuo 1937 metų. Viso buvo išpilstytas 61 butelis, ir visi jie buvo išparduoti per du metus. Vienas tuo metu kainavo apie 10 000 svarų sterlingų. 2010 metais birželio 16 dien Edinburgo aukcione „Bonhams“ anoniminis pirkėjas telefonu už butelį šio viskio sutiko sumokėti 25,2 tūkstančių svarų sterlingų.

Dalmore 64 Trinitas“

2010 metų spalio mėnesį Didžiojoje Britanijoje buvo pasiektas naujas rekordas – parduotas brangiausias pasaulyje viskio butelis.

Škotiško salyklinio viskio darykla „Dalmore“ paskelbė, kad 64 metų senumo viskis, kuris pagal išpilstytų butelių kiekį pavadintas „Trinitas“ (viso išpilstyta tik 3 buteliai), parduotas už rekordinę 100 000 svarų sterlingų sumą..

Daugiau informacijos apie viskį:

www.viskioakademija.lt