„Ar apsimoka draugauti su vyresne moterimi?“ – neseniai klausė manęs vienas jaunesnis kolega. „Privalumus ir malonumus sunku nusakyti vienu sakiniu“, – atsakiau paslaptingai – „turi pats pamatyti ir įvertinti“.

Taip, mes gyvename jaunatviškumo kulto eroje, kurioje „tai, kaip atrodai“ yra svarbiausia. 95 procentai Europos Sąjungos jaunimo pasirinko gražesnę išvaizdą ir žinomumą kaip svarbesnius jiems gyvenimo dalykus, nei vaistai nuo vėžio. Mums taip pat nuolat sakoma, kad „tikrasis grožis eina iš vidaus“, tačiau, jei tai būtų teisybė, plastinės chirurgijos specialistai savo klinikų patalpas nuomotų pabėgėliams ir Erazmuso studentams. Tikrovė visiškai kitokia.

Vyresniems vyrams išties norisi jaunų gražių merginų – nes nuplikusio storulio ego reikalauja nuolatinio pakantumo, garbinimo, draugų pavydo – kad ir kaip paviršutiniškai tai beskambėtų, ar tik vienoje dimensijoje prasmingai beatrodytų, tačiau teisybė išlieka negailestinga. Graži jauna mergina šalia pagyvenusio vyro yra vertinama kaip statuso simbolis, kaip koks naujas „Bentley“ ar „iPhone“. Nors tai – aplinkinių pavydas, susižavėjimas ir pagyros visada ir būna, tačiau širdies gilumoje kiekvienas mūsų supranta, kad tai tik farsas, komedija, kvailystė ir „lochotronas“, ir absoliučioje daugumoje merginų atvejų didžiausia tokių draugysčių (šeimų, porų) motyvacija yra finansinis (ar saugumo) veiksnys. O ne Meilė, kaip to tikisi nusenęs vyras, nes Meilė tokiose porose, kaip ir animacinių filmukų herojai, nėra tikra.

O štai pagyvenusių moterų motyvacija užmegzti romaną su jaunesniu vyru yra visiškai kitokia, kaip kitokie yra ir tokio jaunuolio poreikiai. Kuri tokias kombinacijas daro šiek tiek natūralesnėmis.

Pradžiai, moters patrauklumas gyvenime yra panašus į futbolininko karjerą – ji gali būti greitai pastebėta ir pasidaryti daug pinigų ar karjerą, tačiau visada turės pasitraukti, ir beveik visada – jos manymu, per anksti. Todėl moters perspektyvos „prasidėti“ su jaunu vyru yra kur kas stipriau įtakotos, nei vyriškojo, ego, tačiau, skirtingai nuo pagyvenusių vyrų, yra pagrįstas beveik vien tik fiziniu malonumu: jei šalia jos yra jaunas, energingas, veržlus, paklusnus ir uolus eržilas, tada ir moteris  tiki, kad jo jaunatviškumas persiduos ir joms. O ir šiaip tai reiškia malonų pokytį nuo prakaituoto 50-mečio kuilio su prostatos problemomis  ir narkoleptiniais sutrikimais.

Todėl, skirtingai nuo pagyvenusių vyrų ir jaunų merginų porų, pagyvenusios moters požiūris į jauną vyrą yra kitoks – jie tiesiog nesitiki už Tavęs ištekėti, pasikeisti pavardę, užvaldyti turto, nes Tu pats greičiausiai esi eilinis ubagas. Todėl iš jos susilauksi mažiau pretenzijų. Ji Tau mažiau kainuos, nes, jei Tau tai svarbu, greičiausiai pati turi kapitalo, užsilikusio nuo skyrybų su trejas vyrais. Vyresnės moterys nėra tokios neurotiškos, kaip jaunos. Jos nesiblaško dėl karjeros ar statuso, jos jau žino, kas jos yra, jos turi patirties, išminties, ir , kaip paprastai, yra geresnės lovoje, kur išmokys Tave visokių praktinių sekso paslapčių. Tačiau net ne tai yra  svarbiausia.

Atmink, biologinis imperatyvas reikalauja, kad jaunas vyras skleistų savo sėklą su kuo daugiau vaisingų, t.y., jaunų moterų, nes taip jau nustatyta Motinos Gamtos. Todėl jauno vyro ir pagyvenusios moters pora viešumoje visada atrodys šiek tiek nenatūraliai. O tai reiškia, kad Tau net nereikės su ja rodytis liaudies akivaizdoje ir niekada nereikės pristatinėti savo mamai. Ir niekada nereikės niekam aiškinti, kokią čia baidyklę pasigavai, ar girdėti panašias užgaulias replikas. Tai ir didžiausias tokių porų privalumas ir motyvacija. Tik su pagyvenusia moterimi Tu galėsi būt savimi. Ir niekam kitam nerūpės jos išvaizda, „neatitinkanti įprastų standartų”.